| Attributes | |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 67.00 / 66.98 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | .026mm |
| STD Max Thickness | 2.017 |
| STD Shaft Diameter | 62.92 / 62.90 mm |
| GTIN | 00611500692116 |