| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR8058MC025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 56.89 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version(Bi-Metal & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.93 |
| STD Shaft Diameter | 52.76 / 52.73 mm |
| GTIN | 00611500628856 |