| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR8050GPC025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 57.61 / 57.60 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (SilveRace Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.796 |
| STD Shaft Diameter | 53.99 / 53.97 mm |
| GTIN | 00611500621758 |