| Attributes | |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 73.01 / 72.99 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | .026mm |
| STD Max Thickness | 1.979 |
| STD Shaft Diameter | 69.01 / 69.00 mm |
| GTIN | 00611500692543 |