| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR8032MC075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 57.22 / 57.21 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version(Bi-Metal & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 1.587 |
| STD Shaft Diameter | 54.01 / 53.99 mm |
| GTIN | 00611500629624 |