| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR8015SI |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 59.11 / 59.10 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | CR8015SI is housing bore +.002" of CR 808SI |
| Shaft UnderSize | STD |
| STD Max Thickness | 1.602 |
| STD Shaft Diameter | 55.88 / 55.85 mm |
| GTIN | 00611500456008 |