| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR8015SI010 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 59.11 / 59.10 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | CR8015SI 010 is housing bore +.002" of CR 808SI 010 |
| Shaft UnderSize | 010 |
| STD Max Thickness | 1.602 |
| STD Shaft Diameter | 55.88 / 55.85 mm |
| GTIN | 00611500456015 |