| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR8013SI020 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 57.22 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | CR8013SI 020 is housing bore +.002" of CR 805SI 020 |
| Shaft UnderSize | 020 |
| STD Max Thickness | 1.607 |
| STD Shaft Diameter | 0.00 / 0.00 mm |
| GTIN | 00611500455445 |