| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6895MC025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 59.89 / 59.87 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version(Bi-Metal & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.928 |
| STD Shaft Diameter | 56.01 / 55.97 mm |
| GTIN | 00611500615757 |