| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6861SI010 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 60.39 / 60.27 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | CR6861SI 010 is housing bore +.002" of CR6860SI 010 |
| Shaft UnderSize | 010 |
| STD Max Thickness | 1.8 |
| STD Shaft Diameter | 56.71 / 56.69 mm |
| GTIN | 00611500571572 |