| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6824SI020 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 60.38 / 60.35 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | CR6824SI 020 is housing bore +.002" of CR6664SI 020 |
| Shaft UnderSize | 020 |
| STD Max Thickness | 1.595 |
| STD Shaft Diameter | 57.14 / 57.12 mm |
| GTIN | 00611500525124 |