| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6806SI025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 61.71 / 61.69 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | CR6806SI0.25 is housing bore +.002" of CR6619SI0.25 |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.483 |
| STD Shaft Diameter | 58.70 / 58.67 mm |
| GTIN | 00611500458446 |