| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6764XPC05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 56.82 / 56.80 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.402 |
| STD Shaft Diameter | 53.98 / 53.96 mm |
| GTIN | 00611500628832 |