| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6754CP05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 55.04 / 55.02 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.504 |
| STD Shaft Diameter | 52.00 / 51.98 mm |
| GTIN | 00611500581991 |