| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6727XP025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 60.54 / 60.53 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.743 |
| STD Shaft Diameter | 57.00 / 56.98 mm |
| GTIN | 00611500582868 |