| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6683SI |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 60.38 / 60.35 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | CR6683SI is housing bore +.002" of CR6625SI |
| Shaft UnderSize | STD |
| STD Max Thickness | 1.598 |
| STD Shaft Diameter | 57.14 / 57.13 mm |
| GTIN | 00611500433757 |