| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6625SI125 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 60.34 / 60.32 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.25mm |
| STD Max Thickness | 1.572 |
| STD Shaft Diameter | 57.14 / 57.13 mm |
| GTIN | 00611500426070 |