| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR6100MC025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 56.52 / 56.49 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version(Bi-Metal & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.602 |
| STD Shaft Diameter | 53.34 / 53.31 mm |
| GTIN | 00611500690402 |