| Attributes | |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 55.61 / 55.60 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version TriMetal (Silver) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 1.807 |
| STD Shaft Diameter | 51.96 / 51.94 mm |
| GTIN | 00611500691584 |