| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4701SV05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 50.61 / 50.60 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version TriMetal (Silver) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.404 |
| STD Shaft Diameter | 47.79 / 47.77 mm |
| GTIN | 00611500627323 |