| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4616SX05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 53.03 / 53.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.504 |
| STD Shaft Diameter | 50.00 / 49.98 mm |
| GTIN | 00611500610905 |