| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4536CA025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 51.62 / 51.60 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.813 |
| STD Shaft Diameter | 47.97 / 47.94 mm |
| GTIN | 00611500539473 |