Application Summary:
| Year | Make/Model |
|---|---|
| 2008-2010 | Nissan Aprio |
| 2002-2010 | Nissan Platina |
| 1983-1987 | Renault Alliance |
| 2002-2010 | Renault Clio |
| 1984-1986 | Renault Encore |
| 2007-2008 | Renault Euro Clio |
| 2007-2009 | Renault Kangoo |
| 2004-2016 | Renault Kangoo Express |
| 1980-1983 | Renault LeCar |
| 2016-2019 | Renault Logan |
| 2008-2010 | Renault Megane |
| 1968-1971 | Renault R10 |
| 1984 | Renault R5 |
| 2010-2015 | Renault Sandero |
| 2017-2019 | Renault Sandero |
| 2010-2019 | Renault Stepway |
| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4426AM10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 47.63 / 47.61 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal), bimetal (aluminum base) |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | 1.0mm |
| STD Max Thickness | 1.809 |
| STD Shaft Diameter | 43.98 / 43.96 mm |
| Undersize | 1.0 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500132544 |