| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4410AMS3 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 53.71 / 53.70 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | S.3mm |
| STD Max Thickness | 1.821 |
| STD Shaft Diameter | 50.00 / 49.99 mm |
| GTIN | 00611500131288 |