| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4370XA075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 56.02 / 56.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version(Tri-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 1.484 |
| STD Shaft Diameter | 53.00 / 52.98 mm |
| GTIN | 00611500513299 |