Application Summary:
| Year | Make/Model |
|---|---|
| 2011-2019 | Ford Fiesta |
| 2013-2014 | Ford Fusion |
| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4365CA10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 47.05 / 47.03 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal), trimetal |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | 1.0mm |
| STD Max Thickness | 1.514 |
| STD Shaft Diameter | 44.00 / 43.99 mm |
| Undersize | 1.0 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500537967 |