| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4350AM05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 47.61 / 47.63 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.806 |
| STD Shaft Diameter | 43.98 / 43.96 mm |
| GTIN | 00611500454882 |