| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4308SI10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 48.67 / 48.65 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.0mm |
| STD Max Thickness | 1.824 |
| STD Shaft Diameter | 44.99 / 44.98 mm |
| GTIN | 00611500580512 |