| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4287XPDC025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 48.02 / 48.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer)Dowel Pin |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.502 |
| STD Shaft Diameter | 45.00 / 44.98 mm |
| GTIN | 00611500609473 |