CONNECTING ROD BEARING SET For OPEL/B.M.W M 47 D20 SPUTTER; sputter
| Attributes | |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 48.02 / 48.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Sputter), sputter |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.494 |
| STD Shaft Diameter | 44.99 / 44.98 mm |
| Undersize | 0.25 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500520440 |