| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4104XPC025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 50.62 / 50.60 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.405 |
| STD Shaft Diameter | 47.78 / 47.76 mm |
| GTIN | 00611500622052 |