| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4104CP075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 50.62 / 50.60 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 1.402 |
| STD Shaft Diameter | 47.78 / 47.76 mm |
| GTIN | 00611500434334 |