| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4056AM15 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 47.02 / 47.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.5mm |
| STD Max Thickness | 1.488 |
| STD Shaft Diameter | 44.00 / 43.98 mm |
| GTIN | 00611500126567 |