| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4033XP05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 51.02 / 51.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.497 |
| STD Shaft Diameter | 48.00 / 47.98 mm |
| GTIN | 00611500595868 |