| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR4017XPC026 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 52.01 / 52.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | .026mm |
| STD Max Thickness | 1.496 |
| STD Shaft Diameter | 48.99 / 48.97 mm |
| GTIN | 00611500617614 |