| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR1686SV05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 57.62 / 57.60 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version TriMetal (Silver) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.794 |
| STD Shaft Diameter | 0.00 / 0.00 mm |
| GTIN | 00611500610301 |