| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR1285SI025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 81.01 / 80.99 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.469 |
| STD Shaft Diameter | 76.01 / 75.96 mm |
| GTIN | 00611500471568 |