| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR873CP013 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 64.15 / 64.12 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal) |
| Shaft UnderSize | .013mm |
| STD Max Thickness | 1.572 |
| STD Shaft Diameter | 60.91 / 60.94 mm |
| GTIN | 00611500630804 |