Application Summary:
| Year | Make/Model |
|---|---|
| 1993 | Cadillac 60 Special |
| 1987-1992 | Cadillac Allante |
| 1985-1993 | Cadillac Commercial Chassis |
| 1982-1995 | Cadillac DeVille |
| 1982-1993 | Cadillac Eldorado |
| 1982-1992 | Cadillac Fleetwood |
| 1982-1993 | Cadillac Seville |
| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR819CP025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 52.15 / 52.13 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal), trimetal |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.573 |
| STD Shaft Diameter | 48.97 / 48.95 mm |
| Undersize | 0.25 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500119927 |