| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR422AM13 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 53.67 / 53.65 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.3mm |
| STD Max Thickness | 1.821 |
| STD Shaft Diameter | 49.99 / 49.97 mm |
| GTIN | 00611500110061 |