| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR418AM15 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 46.01 / 46.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.5mm |
| STD Max Thickness | 1.496 |
| STD Shaft Diameter | 42.99 / 42.97 mm |
| GTIN | 00611500109560 |