| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR405SI15 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 54.02 / 54.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.5mm |
| STD Max Thickness | 1.509 |
| STD Shaft Diameter | 50.95 / 50.94 mm |
| GTIN | 00611500623752 |