Application Summary:
| Year | Make/Model |
|---|---|
| 1987-1995 | Subaru Justy |
| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR312AM05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 45.02 / 45.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal), bimetal (aluminum base) |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.49 |
| STD Shaft Diameter | 42.00 / 41.99 mm |
| Undersize | 0.5 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500255823 |